Basilisk Türkiye

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Basilisk Türkiye

Türkiye'nin lider Basilisk Fan Sitesi

Terim Ayrıldı

-Sevenler Ölecek-
    -Sevenler Ölecek-
    Ninja
    Ninja

Favori Basilisk Karekteri : Gennosuke

Terim Ayrıldı Empty Terim Ayrıldı

Mesaj tarafından -Sevenler Ölecek- Perş. 26 Haz. 2008, 06:51

Milli hoca, Avrupa’ya gideceğini açıkladı, yerine Daum veya Lippi’nin geleceği ileri sürüldü. Terim’in, Olympiakos ve Napoli ile temasta olduğu öğrenildi
    Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, önce futbolcularına, sonra da kamuoyuna ayrılacağını açıkladı.
    Almanya maçının ardından oyuncularıyla soyunma odasında bir konuşma yapan Fatih hoca, “Onlarla duygusal bir konuşma yaparak hakkınızı helal edin dedim. Başkanla da konuşarak, ‘Ben bu kadar başarabildim, benden sonra gelen şampiyon yapar inşallah’ diyeceğim” ifadesini kullandı.
    Türkiye’de çalışmayacağını daha önce deklare ettiğini, sözünü tutarak Avrupa’ya gideceğini diyen Terim, “Allah nasip ederse Avrupa’ya gideceğim. Ancak başkanla konuşmadan bir karar almak nezaketsizlik olur” yorumunu yaptı. Fatih hocanın Olympiakos ve Napoli ile flörtte olduğu belirtildi.
    Futbol Federasyonu yöneticileri de Fatih Terim’i kalması için ikna etmeye çalışacaklarını söylediler. Başkan Hasan Doğan, “Terim çok büyük bir kişi. Onu bırakmaya niyetimiz yok” diye konuştu. Federasyon, Terim’in gitme konusunda ısrarcı olması durumunda Christoph Daum ve Lippi’ye yönelecekleri vurgulandı.
    Hakemi konuşmam’
    Fatih hoca, Almanya maçı ve şampiyonayla ilgili olarak da şunları söyledi:
    “Oyuncularımla gurur duyuyorum. Coşkularını, heyecanlarını ve yüreklerini, teknik becerileriyle birleştirerek oynadılar ve herkese Türk Milli Takımı’nı gösterdiler. Buradan en renkli takım olarak ayrılıyoruz. Finale çok az kalmıştı ama futbolda bu da var. O yüzden saygı duyuyorum. Futbolcularımla ne kadar övünsem az.”
    Hakemlerle ilgili konuşmayarak, beyaz çizginin içerisinde kalmayı düşündüğünü söyleyen Fatih hoca, “Ben takımımın çizgiler içinde oynamasını ve bundan zevk almasını isteyen bir hocayım. Belki zaman zaman iyi oynamadık ama bugün (dün) hepsine bedel bir oyun oynadık. Bu şampiyonlarda hep varolmak lazım. Böyle az gidip gelince kötü oluyor. Basit gol yeme hastalığını bir türlü bırakamıyoruz. Sonuç olarak kendimizi hatırlattık mı? Hatırlattık. 2008’de bir daha unutturmamak üzere hatırlattık. Birinci ya da sonuncu olursunuz önemli değil... Ama burada olmak lazım” diye konuştu.

Forum Saati Çarş. 08 Mayıs 2024, 22:41