Basilisk Türkiye

Türkiye'nin lider Basilisk Fan Sitesi


  Nabari No Ou

  Paylaş
  avatar
  Dora
  Ninja
  Ninja

  Mesaj Sayısı : 222
  Yaş : 24
  Nerden : Akiri
  Favori Basilisk Karekteri : Hotarubi
  Kayıt tarihi : 28/08/08

  Karekter Sayfası
  Paylaşım Puanı: 0
  Level:
  0/0  (0/0)
  Tecrübe:
  0/0  (0/0)

  Nabari No Ou

  Mesaj tarafından Dora Bir Cuma 12 Ara. 2008, 11:18  Tanıtım

  Miharu Rokujou içinde hijutsu (saklı teknik) sahip olan bir çocuktur. Hijutsu yaratmanın gücüdür, birçok ninja klanı hijutsuyu ninja dünyasının yöneticisi konumuna sahip tek kişi olmak için aramaktadır. Miharu'nun sınıf arkadaşı Kouichi İngilizce öğretmeni Kumohira ile okuldaki nindou (Ninja Yolu) Klübüne başlar. Hem Kouichi hem de Kumohira gizli birer ninjadırlar ve Miharu'yu nindou klübüne katılması için ikna etmeye çalışırlar ama Miharu'nun hiçbir zaman Ninja teknikleri ilgisini çekmemiştir. Kısa bir zaman sonra Miharu gerçek bir ninja grubu tarafından saldırıya uğrar ve Kumohira ile Koichi tarafından kurtarılır ve saklı Ninja dünyası olan Nabari'yi öğrenir. Sınıf arkadaşı Koichi, öğretmeni ve hijutsu Shinrabanshou (Doğadaki bütün her şey) Miharu ile birliktedir. Hinjutsu bütün dünyanın bilgisini içerdiğinden Miharu eski yaşamına dönememiştir. Bütün bu karmaşadan kurtulmak için Miharu Nabari'nin yöneticisi olmalıdır.


  Karakterler;
  Banten Köyü  Miharu Rokujou

  Yaşı: 14
  Doğum Günü: 10 Ekim
  Boyu: 1.57
  Kilosu: 35
  Sevdiği Şeyler: Yok
  Sevmedi şeyler : Yok
  Özel Yeteneği: Aldırmazlık,Küçük şeytan
  Seslendiricisi: Rie Kugimiya


  Serinin baş karakteridir,Miharu 14 yaşında orta okul öğrencisidir.Nabari'nin hijutsusuna sahiptir, Shinrabanshou vücudunun içindedir.Etrafındaki insanlara zarar gelmemesi için onlara karşı ilgisiz görünür,kendisini hiç kimseye açmaz içine kapanıktır çok nadiren gerçek hislerini belli eder,istediği şeyi elde etmek için ve karşısındakilerin ilgisini dağıtmak için masun ve şirin bir kişiliğe bürünür.Geçmişi hakkında fazla bilgiye sahip değildir,küçükken ailesini kaybetmiştir.Onun tek amacı ailesinden kalan okonomiyaki restorantını devralmaktır.


  Durandal Thobari Kumohira

  Doğum Yeri: Waterford, İrlanda
  Yaşı: 25
  Doğum Günü: 3 Mart
  Boyu: 1.86
  Kilosu: 73
  Kan Grubu: AB
  Sevdiği Şeyler: Bahçe işleri
  Sevmedi şeyler : Bütün ulaşım araçları
  Uzmanlık alanı: Dışarda olmayı bahane etmek, mühür iptal etme tekniği
  Seslendiricisi: Daisuke Namikawa


  Miharu ve Koichi'nin İngilizce öğretmeni (Dünyadaki),17 Mart'ta İrlanda'da doğdu,Kumohira Nabari dünyasında Bonten Köyünün bir ninjasıdır.Miharu'yu korumaya çok önem verir ve Nabari'nin yöneticisi olarak onu ister.ulaşım araçlarına karşı müthiş bir nefreti vardır ve hiçbirine binmeyi düşünmez (Miharu onu ikna edinceye kadar),Hanabusa adında paleontologla birlikte yaşamaktadır.Miharu ,Koichi ve Raimei'ye çok değer verir.


  Kouichi Aizawa

  Yaşı: 14
  Doğum Günü: 31 Temmuz
  Boyu: 1.68
  Kilosu: 54
  Seslendiricisi: Satoshi Hino


  Miharu'nun sınıf arkadaşıdır,normal zamanlarda diğer kişilerin etrafında enerjik , sevencen ve saf bir görüntüsü olmasına rağmen iş ninjalığa gelince son derece ciddi,acımasız ve atiktir.Karşısındaki kişinin gözlerine bakması ile istediği her şeyi yaptırttabilir ayrıca ölümsüzdür.


  Kairoushuu  Yoite

  Gerçek İsmi:Sora
  Yaşı: 16
  Doğum Günü: Aralık
  Boyu: 1.80
  Kilosu: 53
  Sevdiği Şeyler: Gecenin karanlığı, chikuzenni
  Sevmedi şeyler : Aydınlık yerler, İnsanları dış görünüşüne göre yargılayanlar.
  Uzmanlık alanı: Zihinsel hesaplar
  Tekniği : Kira
  Seslendiricisi: Mitsuki Saiga


  16 yaşında Kairoushuu ninjasıdır İga'nın yasaklanmış olan hijutsu tekniği Kira'yı kullanır.Bu teknik kullanıldığı kişinin vücudunu vurur ve içten dışa doğru tekniği kullanan kişi tarafından kontrol edilir.Kira tekniğini kullanan kişi bu gücün karşılığı olarak kendi yaşam enerjisini verir veaşama olarak teker teker 5 duyu organını kaybetmeye başlar daha sonrada ölür.Yoite'nin karmaşık bir geçmişi vardır kendide bu geçmişini hatırlamaya çalıştığında bunalıma girer,dıştan ne kadar acımasız görünsede Yoite böyle bir kişiliğe sahip değildir kafası sürekli bir karmaşanın içindedir.
  Yoite ile Miharu ilk olarak Fuuma köyünde karşılaşırlar,daha sonra Yoie ile Miharu arasındaki bir söz sonuncunda arlarında bir bağ oluşur.Bu söz; Miharu Shinrabanshou'yu kullanarak Yoite'nin hayatını kurtarıcak ve Yoitede onu Nabari 'nin yöneticisi yapacaktır.  Raikou Shimizu

  Yaşı: 20
  Doğum Günü: 20 Ağustos
  Boyu: 1.77
  Kilosu: 65
  Sevdiği Şeyler: Bal, su içmek, higan bana
  Yetenekleri: Katana kullanmak, Bir şey ile ilgilenmiyormuş gibi görünmek.
  Seslendiricisi: Junichi Suwabe


  20 Yaşında Shimizu ailesinde samuraydır ve Kairoushuu elemanlarındandır.Kız kardeşi haric klanının hepsini tek başına katletdiğine dair söylenti çıkmıştır ve Kairouhu'ya katılmıştır ancak Raikou bu şuçu işlememiştir ama annesini ve kanlı öldüren kıskanç amcasına cezasını vermek için onu öldürmüştür tam o sırada kız kardeşi Raimei gelmiştir bu yüzdende Raimei bütün klanı Raikou'nun öldürdüğünü sanmaktadır.
  Raikou insanlar ile çok iyi geçinir ve sorumluluklarını bilen birisidir,fotoraf konusunda iyi değildir bunu kendiside itiraf eder genelde fotorafları bozar.İyi bir sürücü olduğunu söylemesine rağmen pek iyi değildir.( Grup arkadaşlarının olduğu bir arabayı nehre sürüklemiştir)
  Kazuhiko Yukimi

  Yaşı: 27
  Seslendiricisi: Kenjirou Tsuda


  27 yaşında Kairoushuu elemanlarındandır,grup lideridir.Yoite ile birlikte yaşamaktadır Yoite'yi korur ve onun sağlığını önemser.Raikou ile iyi arkadaştırlar grup liderliğini birlikte yürüttükleride olur.Yukimi her ne kadar cool takılmaya çalışsada çocukça davranışları patlak verir.
  Gau Meguro

  Yaşı: 16
  Seslendiricisi: Nobuhiko Okamoto


  16 yaşındadır ve 3 sene önce Raikou tarafından kurtarılmıştır.Genellikle Raikou'nun emri altındadır Kairoushu'da Raikou'ya yardım eder,genellikle hedeflerin raporlarını dünzeler.Gau Wakachi'nin amacının sadece Nabari'nin kötülüklerinden dünyayı korumak olduğunu sanır.  Toujuurou Hattori

  Yaşı: 59
  Seslendiricisi: Jouji Nakata


  59 Yaşında İga klanının ve Kairoushuu'nun lideridir.Hattori'nin ideali zamanı değiştirmek ve Shinrabanshou ile insanların arasında eşitliği sağlamaktır.Hattori insanlar tarafındasn dışlanmış olan birçok kişiyi yanına almıştır, Yukimi,Raikou ve Yoite gibi ve onlara Kairoushuu'da yetki vermiştir.

  Fuuma Köyü
  Raimei Shimizu

  Yaşı: 14
  Doğum Günü: 1 Mayıs
  Boyu: 1.61
  Kilosu: 44
  Sevdiği Şeyler: Alıştırma,pastalar, Bossa Nova
  Sevmediği Şeyler: Çiçekler
  Özel Katanası: Kurogamon (Siyah gamon)
  Seslendiricisi: Ayumi Fujimura


  14 yaşında Nabari dünyasının gardiyanı ve Shimizu kalnının başıdır.Raimei bir Fuuma no nin (Büyülü rüzgar/Şeytan Ninja)ninjutsu kullanarak katanası(Kurogamon) ile dövüş etmeyi tercih eder.Raimei bazen karşısındaki insanı dinlemeyerek olayları kendince değerlendirme huyu vardır. Bunlardan bitanesi beş yıl önce olanları dinlemeden bütün Shimizu klanını abisinin öldürdüğünü sanar ve intikam almak için abisibi öldürmeye yemin etmiştir ama Gau gerçekleri anlatara Raimei le abisi Raikou'nun arasını düzeltmiştir.  Kotarou Fuuma

  Fuuma köyünün lideridir.Neredeyse ninijitsu ile Shinrabanshou hakkında yazılmış olan bütün metinleri , Nabari ile ninja tekniklerini bilir.Bayanları sever hatta köyünün büyük bir kısmını bayanlar oluşturur eline Shinrabanshou'nun gücünü geçirirse isteği, dünyadaki bütün kadınların kendisine aşık olduğu bir cennet köy yaratmaktır.Her ne kadar Raimei buna inanmasada diğer köylerde bulunan Ninjaları vardır.

  Bölüm Listesi:

  01. The Awakened One
  02. Raimei, Arrives
  03. Assault
  04. Ordered Mission
  05. Greed
  06. Choice
  07. Heart's Decision
  08. Inherited Spirit
  09. Prelude Music
  10. Polka- Raimei and Raikou
  11. Curtain Call
  12. Determination
  13. The School That Doesn't Sleep
  14. End of Night
  15. Morning Parting
  16. Foreign Guest
  17. The Moment of Breakdown
  18. The Voice that Calls Out
  19. Profile of a Death God
  20. Towards Togakushi
  21. Ambition
  22. Confusion
  23. Invoke
  24. Engetsurin

  Alıntıdı:cizgifilmtr.com Bu paylaşımı orda ben yapmıştım.Kendimden alıntı yaptım.
  avatar
  DarK_MessiaH
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 3292
  Yaş : 27
  Nerden : inferno
  Favori Basilisk Karekteri : fck the world.

  Kayıt tarihi : 05/04/08

  Karekter Sayfası
  Paylaşım Puanı: 0
  Level:
  2/10  (2/10)
  Tecrübe:
  0/50  (0/50)

  Geri: Nabari No Ou

  Mesaj tarafından DarK_MessiaH Bir Cuma 12 Ara. 2008, 12:43

  sgl guzel paylasım


  _________________
  avatar
  Dora
  Ninja
  Ninja

  Mesaj Sayısı : 222
  Yaş : 24
  Nerden : Akiri
  Favori Basilisk Karekteri : Hotarubi
  Kayıt tarihi : 28/08/08

  Karekter Sayfası
  Paylaşım Puanı: 0
  Level:
  0/0  (0/0)
  Tecrübe:
  0/0  (0/0)

  Geri: Nabari No Ou

  Mesaj tarafından Dora Bir Paz 21 Ara. 2008, 08:50

  Hehe sağ ol canım.İlgini çekti mi bari?Naruto izletemezsem bunu izletirim sana Sırıtma

   Forum Saati C.tesi 15 Ara. 2018, 08:54