Basilisk Türkiye

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Basilisk Türkiye

Türkiye'nin lider Basilisk Fan Sitesi

+9
Ubey Mirza
frozzen59
Koshiro Mad
Makaveli
Poison__Girl
Deniz_2
Gazoz Kapağı
GrimReaper
Lelouch
13 posters

Anime Çizmi Yapmak?

Lelouch
    Lelouch
    Parşömen Koruyucusu
    Parşömen Koruyucusu

Favori Basilisk Karekteri : M.M.

Karekter Sayfası
    Paylaşım Puanı: 7
    Level:
    Anime Çizmi Yapmak? Left_bar_bleue1/10Anime Çizmi Yapmak? Empty_bar_bleue  (1/10)
    Tecrübe:
    Anime Çizmi Yapmak? Left_bar_bleue10/50Anime Çizmi Yapmak? Empty_bar_bleue  (10/50)

Anime Çizmi Yapmak? Empty Anime Çizmi Yapmak?

Mesaj tarafından Lelouch Ptsi 25 Şub. 2008, 16:53

Örnek 1:
    1. Adım:

Anime gözlerinin en temeli ve en yaygın olarak kullanılanı olan iri dişi tipinden başlayalım. Başlangıç olarak yukarıya doğru ve en üst noktasında hafifçe kalınlaşan bir eğri çizilir. Bu göz yüzün sağ tarafındadır, bu yüzden eğrinin sol ucu sağ tarafından daha yukarıdadır. Bu stil gözün en üst noktası aslında mükemmel bir eğimde değildir, hafifçe köşeli, açılıdır.(Slayers'dan Lina Inverse karakterinin gözü gibi) Gözlerin bazı stilleri en üst noktada neredeyse mükemmel bir eğime sahiptirler.

2. Adım:
    Sırada gözün alt kısmının çizimi var. Alt kısmın tam yerini belirlemenize yardımcı olması için gözün üst kısmının her iki ucundan simetrik açılar ile geçen ve alt tarafta birleşen köşegenler ile bordür oluşturulur. Silikçe çizilmiş olan bu bordürlerin eğimlerinin dikliği gözün ne kadar iri ve geniş olacağını belirler, bu sayfada ki diğer örneklere bakacak olursanız bordürlerin eğimlerinin dikliği azaldıkça gözün iriliğinin ve genişliğinin değiştiği çeşitleri görebilirsiniz. Bordürleri rehber olarak kullanarak alt kısmı aşağı sağa doğru hafifçe eğimli olacak şekilde çizin. Alt kısım sağ köşede açılı olmadır

3. Adım:
    Rehber olarak kullanılan bordürler silinir, üst ve alt kısımlar ile artık belirmeye başlayan gözün içine uzunlamasına bir oval çizilir. Bazı karakterler iri dairesel bir irise (gözün renkli kısmı) sahiptirler ama bu stilde ince uzunlamasına bir oval irisi oluşturur. İsterseniz biraz daha geniş bir oval uygulayabilirsiniz. Oval kısmın üst tarafı gözün üst kısmı tarafından örtülmüş olarak çizilir. Tüm göz stillerinde iris nadiren tam olarak görünür. Hemen hemen her zaman, bir kısmı göz tarafından gizlenmiş olur.

4. Adım:
    Şimdi ki adım ışık parıltılarının dış hatlarının çizimi. Anime karakterlerinin gözleri her zaman, en az derece de olsa gölgelidir. Anime dişi karakterlerine özgü olarak da oldukça yüksek derecede gölgeli ve parıltılı bölgelere sahip olurlar. Emin olmanız gereken noktalar, ışığın geliş yönünü seçmek, bunu tüm resminizin başından sonuna kadar uygulamaktır. Örnek olarak, ışık resimde soldan geliyorsa, resminizin sol tarafında aydınlık ve parıltılı bölgeler ortaya çıkarmalısınız. Yine iki uzunlamasına oval çizilir, iri olanı -ki kenarı irisin kenarı ile birleşmiş olan- irisin sol tarafında ve oldukça küçük olanı da sağ tarafında olmak üzere.

5. Adım:
    Şimdi gözbebeğinin altındaki aydınlık kısımları çizin. En çok ışık alan bölümler her zaman üst taraftadır. Gözbebeğini asla önceki adımda çizdiğimiz ışık parıltılarının üstüne çizmeyin. Gözbebeinin altındaki aydınlık kısımları belirleyerek aynı zamanda iris içindeki göz bebeğini de oluşturmuş olursunuz. Kirpiklerin çizimini de bu adımda anlatıyoruz. Bu göz stilinde kirpikler gözün sağ-üst kısmında sivri uçlu çubuklar sırası şeklindedir, bu sıra üst eğriyi takip eder, gözün bitiminden geliyormuş gibi görünürler. Göz kapağını da ilk adımda çizdiğimiz üst kısmın sol tarafına ince, eğimli bir hat olarak üst kısmın en üst noktasından başlayacak şekilde çizin.

6. Adım:
    İrisi en üst noktada oldukça karanlık ama alt tarafa doğru aydınlanacak şekilde gölgelendirin. Gölgelendirmeden sonra daha aydınlık olan iris ile gözbebeğini birbirinden ayırt edebilmelisiniz. Kaşı da ilk adımda olduğu gibi hafifçe eğimli ve en üst noktasına doğru biraz kalınlaşacak şekilde çizin. Uç kısımları oldukça ince olmalıdır. Kaşları da pürüssüz, çıkıntısız ve belirgin olarak çizdikten sonra; işte tamamladınız.^-^

Anime Çizmi Yapmak? 71kz
    Anime Çizmi Yapmak? 29-2
    Anime Çizmi Yapmak? 29-3
    Anime Çizmi Yapmak? 29-4
    Anime Çizmi Yapmak? 29-5
    Anime Çizmi Yapmak? 29-6
    Lelouch
    Lelouch
    Parşömen Koruyucusu
    Parşömen Koruyucusu

Karekter Sayfası
    Level:
    Anime Çizmi Yapmak? Left_bar_bleue1/10Anime Çizmi Yapmak? Empty_bar_bleue  (1/10)
    Tecrübe:
    Anime Çizmi Yapmak? Left_bar_bleue10/50Anime Çizmi Yapmak? Empty_bar_bleue  (10/50)

Anime Çizmi Yapmak? Empty Geri: Anime Çizmi Yapmak?

Mesaj tarafından Lelouch Ptsi 25 Şub. 2008, 16:57

Erkek Karakter Gözleri

Örnek 1:
    1. Adım:

Şimdi de erkek karakterlerin gözlerinden örnekler çizeceğiz. Erkek karakterler bazen hayran çizerler tarafından ihmal edilirler. Çünkü bazı hayran çizerlerin erkek karakter çiziminde sorunları olabilir. Gerçekten bu kadar zor değiller sadece farklılar. Pek çok erkek karakter gözleri dişilere göre çok daha ince ve dar olmasına rağmen bir kaç istisna vardır. Bu göz stili dişilerinkinden daha dardır ve şüpheli, hafif karanlık tipli gibi görünen karakterler ait olur (Fushigi Yuugi'den Hotohori gibi). Çizime koyu ve çok hafif eğimli bir hat çizerek başlanır. Bu hat hemen hemen yataydır ama yine de hafifçe bir eğime sahiptir, uçları; sol tarafta ki diğerinden biraz daha fazla olmak üzere içeri kıvrımlıdır.

2. Adım:
    Yine alt kısmın çiziminde yardımcı olması için rehber köşegenler çizilir. Bu seferkiler bir önceki örneğe göre daha dikey ancak ilk örneğe göre de biraz daha yataydır. Ne çok dik açılı ne de yatay olmalıdır ki gözün olması gereken ölçüsü bozulmasın. Rehber bordürlei çizdikten sonra da gözün alt kısmını bunların yardımıyla çizin.

3. Adım:
    Rehber bordürlei sildikten sonra iris bölümünü çizin. İris mükemmel bir yuvarlıktadır ama üst kısmı göz kapağı tarafından örtülmüş olmalıdır. İrisi çok küçük çizmeyin.

4. Adım:
    Erkek karakterler de gözlerinde ışık parıltılarına sahipseler de bunlar sıklıkla iri ve belli olmazlar. İrisin sol tarafına bir tane oval ışık parıltısı çizin, sağ tarafına da küçük bir tane kondurun.

5.Adım:
    Gözbebeğini yine parıltıların altında olacak şekilde çizin ve özellikle de göz koyu renkli ise koyu, yoğun olarak gölgelendirin. Göz kapağı çizgisini ve kaşı çizin. Bunu yaparken örneği inceleyebilirsiniz. Erkek karakterler daha gizemli olma eğilimindedirler, daha koyu ve çok ince olmayan kaşlar çizin. Ama ''kız gibi'' görünmelerinden endişe etmeyin ^-^. Bazı gözlerin dişi karakterlere mi yoksa erkek karakterlere mi ait olduğunu söylemek zor olabilir. Bazı stiller birbirleriyle değiştirilerek her iki cins içinde kullanılabilirler.

Anime Çizmi Yapmak? 29-13
    Anime Çizmi Yapmak? 29-14
    Anime Çizmi Yapmak? 29-15
    Anime Çizmi Yapmak? 29-16
    Anime Çizmi Yapmak? 29-17
    GrimReaper
    GrimReaper
    WebMaster
    WebMaster

Favori Basilisk Karekteri : Gennosuke

Karekter Sayfası
    Paylaşım Puanı: 40
    Level:
    Anime Çizmi Yapmak? Left_bar_bleue2/10Anime Çizmi Yapmak? Empty_bar_bleue  (2/10)
    Tecrübe:
    Anime Çizmi Yapmak? Left_bar_bleue5/50Anime Çizmi Yapmak? Empty_bar_bleue  (5/50)

Mesaj tarafından GrimReaper Ptsi 25 Şub. 2008, 17:41

çok güzel paylaşım saolasın
    Lelouch
    Lelouch
    Parşömen Koruyucusu
    Parşömen Koruyucusu

Karekter Sayfası
    Level:
    Tecrübe:

Mesaj tarafından Lelouch Ptsi 25 Şub. 2008, 17:44

Sıradakiler
    -Yüz
    -Burun
    -Dudak
    -İfadeler
    -Vücut
    Lelouch
    Lelouch
    Parşömen Koruyucusu
    Parşömen Koruyucusu

Karekter Sayfası
    Level:
    Tecrübe:

Mesaj tarafından Lelouch Salı 26 Şub. 2008, 13:39

1. Adım:
    Çizime geniş bir daire ile başlayın. Daireyi yatay olarak 3'e bölün ve dikey bir hat ile de iki eşit parçaya ayırın. Eğer yatay çizgileriniz daireyi eşit parçalara bölmediyse endişelenmeyin. Oranlar çizmek istediğiniz yüzün stiline göre farklı olacaktır, hatasız değillerse önemi yok .

2. Adım:
    Daha sonra, dairenin dikey olarak tam altına küçük bir işaret çizin (kısa bir çizik, bir nokta değil). Resimdeki gibi işaretin daireye uzaklığı, dairenin üçüncü bölümünün uzunluğu ile aynıdır. Bu işaret çeneyi oluşturacak o yüzden noktadan ziyade kısa bir hat olmalıdır yoksa çene noktasal olur. Çene işaretini yükseltmek ya da alçaltmak yüzün görünüşünü ve şeklini ayarlamanın tek yoludur. Bundan sonra, iki rehber bordür köşegen çizin. Dairenin kenarlarına teğet olmalı ve çene işaretinin kenarları ile kesişmelidir.

3. Adım:
    Şimdi de, yüzün yan taraflarını çok ince olmayacak şekilde çizin. Bunun için yüzün her iki yanına iki yuvarlak üçgen şekil çizin. Uzun kenarların köşelerinden biri, rehber bordürlerin daireye teğet olduğu, diğeri de çene işareti ile kesiştiği noktada olmalıdır. Değişik tiplerde karakterler çizmenin, yüzün şeklini ve görünüşünü değiştirmenin yolu, üçgenlerin kalınlığını ve elmacık kemiklerinin (üçgenlerin, yuvarlak olarak eğim yaptığı geniş açılı yer) yüksekliğini ayarlamaktır.

4. Adım:
    Şimdi yüzün alt kısmını şekillendirin, gözleri, burnu ve ağzı ekleyeceksiniz. Gözlerin yeri her bir karakter için hafif çeşitlilik gösterse de genellikle, 3'e böldüğünüz dairenin alt parçasında olmalıdır. Burun dairenin altındaki çene işaretine dikey olarak varsayılan hat üzerinde olmalıdır (yani bu hat dairenin dışındadır). Ağız tam olarak burnun altına çizilmelidir.

5. Adım:
    Daha sonra, rehber bordürleri silin ve gözlerin içindeki detayları doldurun. Şimdi yüzün temel şeklini yapmış oldunuz. Bundan sonra istediğiniz ayrıntıları ekleyebilirsiniz, saçlar, giysiler, takılar, dövmeler ya da yara izleri gibi...

Anime Çizmi Yapmak? 30-1Anime Çizmi Yapmak? 30-2Anime Çizmi Yapmak? 30-3Anime Çizmi Yapmak? 30-4Anime Çizmi Yapmak? 30-5
    Lelouch
    Lelouch
    Parşömen Koruyucusu
    Parşömen Koruyucusu

Karekter Sayfası
    Level:
    Tecrübe:

Mesaj tarafından Lelouch Çarş. 27 Şub. 2008, 13:14

İşte anime tarzı temel ağız ve burun. Üç temel basit şekilden oluşmuştur. Burun için açılı bir eğri, uzun ince bir hat ağız için ve daha kısa bir hat da alt dudağı belirlemek için. Önden görünüş bu şekildedir. Oldukça az miktarda çizgi ile burun ve ağzı belirleyebilirsiniz. Her bir organın şekli ve ölçüleri her bir karaktere göre çeşitlilik gösterebilir. Her zaman emin olmanız gereken, organların size yardımcı olacak dikey rehber bordür boyunca dizili olmalarıdır. İkinci resimde yüz yana çevrilmiştir, ama organlar hala yüzün ortasını temsil eden dikey eğimli rehber bordür boyunca sıralıdırlar.
    Anime Çizmi Yapmak? 41-1
    Ağız ve burnun profilden çizimi önden görünüşe ya da 3/4 görünüşe göre daha zordur. Bu açıda yüz çizerken diğer açılarda kullandığınız basit çizgilerden daha fazlasını kullanmanız gerekir. Yerlerini belirmek zordur, doğru yaparsanız gerçekten iyi görünecektir. Dikkat edilecek ana şey, burun, dudak ve çenenin eğimleridir. Üst dudak içeri doğru, alt dudak dışarı doğru eğimlidir. Bunu doğru bir biçimde yapabilecek kadar pratik kazanmadan önce karakteriniz garip bir biçimde dudaklarını büzmüş gibi görünebilir ^_^.
    Anime Çizmi Yapmak? 41-2
    Yüzün alt yarısı zıt eğimlerden meydana gelir. Her iki resimde de burun yüze doğru eğim yaptıktan sonra üst dudağın üzerinde hafifçe geriye doğru eğimlidir. Üst dudak içeri doğru, alt dudakta dışarı doğru eğilim yapar. Çene sadece düz bir çizgi değildir, yuvarlak ve dışarı doğru kavislidir.
    Anime Çizmi Yapmak? 41-3

Bu bölümde de farklı stillerde ağız ve burun örnekleri var. Bunların bazıları her iki cins içinde kullanılabilir. Bazı stillerde ağızları sadece ince düz bir çizgi ile belirlerken, bazılarında çok daha fazla detay yapılmıştır. Anime ağızları, karakter bağırıp haykırmadığı sürece sıklıkla geniş yapılmazlar, diğer organlara göre daha küçük tutulurlar. Burunlar çok değişiklerdir. bazıları acayipleştirilerek çizilirler, bazıları tek bir gölge ile belirlenir ve bazılarını belirlemek için sadece burun deliklerini görebilmeniz yeterli olur. Dişi karakterlerin burunları küçük olurken erkek karakterlerin burunları daha uzun ve köşelidirler.

İşte profilden çizilmiş burun ve ağız örnekleri. Oranlar ve ifadeler değiştiği halde hepsinde aynı temel şekillere sadık kalınmış. Yüzü bu açıda çizerken burnu nokta gibi ve yüzü de yassı yapmamaya dikkat edilmelidir. Organların doğru şekilde eğimli olduğuna emin olun aksi taktirde yüz doğru görünümden uzaklaşacaktır.

Anime Çizmi Yapmak? 41-4

Anime Çizmi Yapmak? 41-5
    Lelouch
    Lelouch
    Parşömen Koruyucusu
    Parşömen Koruyucusu

Karekter Sayfası
    Level:
    Tecrübe:

Mesaj tarafından Lelouch Perş. 28 Şub. 2008, 08:34

Burda bir çizim örneği var ,hemde Sora'yla denenmiş Evil or Very Mad

Lelouch
    Lelouch
    Parşömen Koruyucusu
    Parşömen Koruyucusu

Karekter Sayfası
    Level:
    Tecrübe:

Mesaj tarafından Lelouch Cuma 29 Şub. 2008, 15:56

Ve en sevdiğim Bölüm İfadeler
    Gerçekten kızgın:
    Anime Çizmi Yapmak? 169-3
    Kızgın gibi
    Anime Çizmi Yapmak? 169-4
    Dargın:
    Anime Çizmi Yapmak? 169-5
    Fazla üzgün:
    Anime Çizmi Yapmak? 169-6
    Hayal kırıklığı:
    Anime Çizmi Yapmak? 169-7
    Üzgün
    Anime Çizmi Yapmak? 169-8
    Sevinçli:
    Anime Çizmi Yapmak? 169-9
    Neşeli:
    Anime Çizmi Yapmak? 169-10
    Memnun:
    Anime Çizmi Yapmak? 169-11
    Düşünceli
    Anime Çizmi Yapmak? 169-12
    Şaşırmış
    Anime Çizmi Yapmak? 169-13
    Hasta ya da tiksinmiş
    Anime Çizmi Yapmak? 169-14
    Gazoz Kapağı
    Gazoz Kapağı
    Ninja
    Ninja

Karekter Sayfası
    Paylaşım Puanı: 2
    Level:
    Tecrübe:
    Anime Çizmi Yapmak? Left_bar_bleue30/50Anime Çizmi Yapmak? Empty_bar_bleue  (30/50)

Mesaj tarafından Gazoz Kapağı Paz 02 Mart 2008, 02:21

arkadaslar bende cızımle ugrasıyorum ıstersenız verecegım link den 100% ders urunudur:D http://boraguney.deviantart.com/ cogu eskı ama yenılerınıde sımdı koyucam yorumlarınızı beklıyorum
    Deniz_2
    Deniz_2
    Yardımcı Reis
    Yardımcı Reis

Favori Basilisk Karekteri : Genossuke

Karekter Sayfası
    Paylaşım Puanı: 11
    Level:
    Tecrübe:

Mesaj tarafından Deniz_2 Paz 20 Nis. 2008, 20:15

Ben de çiziyorum arada ama kafayı ve saçları çizmek beni çıldırtıyor.
    Poison__Girl
    Poison__Girl
    Kılıç Ustası
    Kılıç Ustası

Favori Basilisk Karekteri : Okoi

Karekter Sayfası
    Paylaşım Puanı: 0
    Level:
    Tecrübe:
    Anime Çizmi Yapmak? Left_bar_bleue0/50Anime Çizmi Yapmak? Empty_bar_bleue  (0/50)

Mesaj tarafından Poison__Girl Paz 11 Mayıs 2008, 12:27

ehueh ben pek yüz çizmewm..saçla kapatırım o yüzü..zD zaten benim animelerim fazla gothic oluyo..zD
    Makaveli
    Makaveli
    Yayın Yönetmeni
    Yayın Yönetmeni

Favori Basilisk Karekteri : Yashamaru

Karekter Sayfası
    Level:
    Tecrübe:
    Anime Çizmi Yapmak? Left_bar_bleue20/50Anime Çizmi Yapmak? Empty_bar_bleue  (20/50)

Mesaj tarafından Makaveli C.tesi 14 Haz. 2008, 20:14

Ben genellkle çizerim hatta kendi yarattığım Kyaan karakterini bile çizdim gerçekten güzel oldu.
    Koshiro Mad
    Koshiro Mad
    Yardımcı Reis
    Yardımcı Reis

Favori Basilisk Karekteri : Koshiro

Karekter Sayfası
    Level:
    Anime Çizmi Yapmak? Left_bar_bleue0/0Anime Çizmi Yapmak? Empty_bar_bleue  (0/0)
    Tecrübe:

Mesaj tarafından Koshiro Mad Salı 01 Tem. 2008, 16:39

eeh o kadar güzel şeyler çizebiliyorken bunlar çok zevkli olur yaa
    Makaveli
    Makaveli
    Yayın Yönetmeni
    Yayın Yönetmeni

Favori Basilisk Karekteri : Yashamaru

Karekter Sayfası
    Level:
    Tecrübe:
    Anime Çizmi Yapmak? Left_bar_bleue20/50Anime Çizmi Yapmak? Empty_bar_bleue  (20/50)

Mesaj tarafından Makaveli Paz 28 Eyl. 2008, 15:04

Çizim çok eğlenceli bir iştir
    frozzen59
    frozzen59
    The Post Samurai
    The Post Samurai

Favori Basilisk Karekteri : Avatar

Karekter Sayfası
    Level:
    Tecrübe:

Mesaj tarafından frozzen59 Paz 28 Eyl. 2008, 15:05

Ah bide ben çizebilsem Sırıtma
    Koshiro Mad
    Koshiro Mad
    Yardımcı Reis
    Yardımcı Reis

Favori Basilisk Karekteri : Koshiro

Karekter Sayfası
    Level:
    Tecrübe:

Mesaj tarafından Koshiro Mad Paz 28 Eyl. 2008, 18:23

kolay iş de ben anime karakteri çizemiyoruuum :S
    Ubey Mirza
    Ubey Mirza
    Ninja
    Ninja

Favori Basilisk Karekteri : Okoi

Karekter Sayfası
    Level:
    Tecrübe:

Mesaj tarafından Ubey Mirza Perş. 06 Kas. 2008, 01:10

Hocam çizimleri harika ama bunu ben yapamam...Mükemmel çizimler hayran kaldım cheers
    seçilife
    seçilife
    Yardımcı Reis
    Yardımcı Reis

Favori Basilisk Karekteri : Hotarubi

Karekter Sayfası
    Level:
    Tecrübe:

Mesaj tarafından seçilife Cuma 07 Kas. 2008, 17:19

çizimler güzel,resim çizmek de çok hoş bir duygu ama öyle bir yetenek olmayınca bende...
    frozzen59
    frozzen59
    The Post Samurai
    The Post Samurai

Favori Basilisk Karekteri : Avatar

Karekter Sayfası
    Level:
    Tecrübe:

Mesaj tarafından frozzen59 Cuma 07 Kas. 2008, 19:59

çok zor ya
    Akira
    Akira
    Kılıç Ustası
    Kılıç Ustası

Favori Basilisk Karekteri : Akeginu

Karekter Sayfası
    Level:
    Tecrübe:

Mesaj tarafından Akira Ptsi 12 Ocak 2009, 18:37

Bende çiziyorum ve çok yardımcı oldun Lelouch çok tenk yu .. xD
    DarK_MessiaH
    DarK_MessiaH
    Admin
    Admin

Favori Basilisk Karekteri : fck the world.

Karekter Sayfası
    Level:
    Anime Çizmi Yapmak? Left_bar_bleue2/10Anime Çizmi Yapmak? Empty_bar_bleue  (2/10)
    Tecrübe:
    Anime Çizmi Yapmak? Left_bar_bleue0/50Anime Çizmi Yapmak? Empty_bar_bleue  (0/50)

Mesaj tarafından DarK_MessiaH Ptsi 12 Ocak 2009, 21:43

harika Sırıtma
    JhinoO
    JhinoO
    Parşömen Koruyucusu
    Parşömen Koruyucusu

Favori Basilisk Karekteri : Muroga Hyouma

Karekter Sayfası
    Level:
    Tecrübe:

Mesaj tarafından JhinoO Çarş. 28 Ocak 2009, 14:52

PerfecT

Forum Saati Ptsi 20 Mayıs 2024, 14:07