Basilisk Türkiye

Türkiye'nin lider Basilisk Fan Sitesi


  Wolf's Rain /tanıtım)

  Paylaş
  avatar
  Muceden
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 1264
  Nerden : Soul Soceity
  Favori Basilisk Karekteri : Tenzen
  Kayıt tarihi : 14/02/08

  Karekter Sayfası
  Paylaşım Puanı: 38
  Level:
  10/10  (10/10)
  Tecrübe:
  0/100  (0/100)

  Wolf's Rain /tanıtım)

  Mesaj tarafından Muceden Bir Cuma 15 Şub. 2008, 22:48
  TÜM BÖLÜMLER İÇİN BURAYA TIKLAYIN

  İnsanoğlu, kurtların soyunun 200 sene önce tükendiğini sanmaktadır. Ama insanların bilmediği şey kurtların insan haline dönüşebildikleridir. İnsan formunda şehirde yaşayan üç kurt Tsume, Toboe ve Hige’nin cenneti arayan yalnız kurt Kiba ile şans eseri yolları keşisir. Cenneti bulmasının anahtarı olduğuna inandığı “çiçeği”in kokusunu bu şehre kadar takip etmiştir. Ama tam “çiçek-Cheza”yı bulacakken Darcia adında biri Cheza’yı kaçırır. Cenneti bulmak için Cheza’ya ihtiyaç duyduklarından bu dört kurt istemeyerek de olsa bir sürü olup, Cheza’nın izini sürmek zorunda kalırlar.

  Karakterler (Dikkat Spoiler)

  Kiba: "azı dişi". tüm sürüsü bir orman yangınında yok olduktan sonra tek başına kalan ve bir kızılderili tarafından yetiştirilen baş kahramanımız. efsanelerde sözü geçen cenneti aramak için yola çıkan kiba oldukça kararlı, gururlu ve cesur bir karakter. insanlardan uzak yetiştiği için tam bir kurt olma özelliğine sahip. çoğu kurdun ne olduğunu anlamadığı ay'ın çiçeğinin kokusunu takip ederek bir kasabaya geliyor ve burada karşılaştığı diğer kurtlarla cheza'nın peşine düşüp birlikte cenneti arıyorlar.


  Tsume: "pençe". sürüsünü savaşta yalnız bırakıp kendi canının derdine düşünce sürüden atılan ve haliyle yalnızlıktan hoşlanan bencil bir kurt. aslında tek sorunu bağlanmaktan ve kaybetmekten korkması. lakin kiba'nın kasabaya gelmesiyle yeni ve ufak bir sürü oluşturuyorlar kendilerine. burada arkadaşlığı ve sadakati öğreniyor. insanlarla işbirliği içinde olduğundan dolayı kiba ile sürtüşmeler yaşıyorlar kimi zaman ve tsume uzunca bir süre cennetin varlığına inanmıyor.


  Toboe: "uluyan". toboe kasabada yaşlı bir kadın tarafından bakılan henüz çocuk olan bir kurt. bağlılık ve dostluk konusunda güçlü bir karaktere sahip ama savaş konusunda biraz geride kalan bir karakter. ayrıca tsume'yi kardeşi gibi seviyor ve bir insana aşık idi.


  Hige: "burun". hige kasabada tek başına yaşayan midesine düşkün bir kurt. kiba ile yolculuğa çıkan hige'nin cenneti bayanlardan oluşuyor. grupta koku alma duyusu en güçlü karakter.


  Cheza: soylular tarafından cennetteki ay'ın çiçeğinden yaratılmış bir kız. bir araştırma merkezinde tutulan bu kız cennetin anahtarı. bir çiçek gibi yaşayan cheza sadece su içiyor ve güneşi soğuruyor. kurtların tek umudu.


  En son Muceden tarafından Paz 13 Nis. 2008, 19:14 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
  avatar
  Gazoz Kapağı
  Ninja
  Ninja

  Mesaj Sayısı : 203
  Yaş : 25
  Nerden : istanbul
  Kayıt tarihi : 23/02/08

  Karekter Sayfası
  Paylaşım Puanı: 2
  Level:
  1/10  (1/10)
  Tecrübe:
  30/50  (30/50)

  Geri: Wolf's Rain /tanıtım)

  Mesaj tarafından Gazoz Kapağı Bir Cuma 14 Mart 2008, 18:41

  cheza yı cok sevdım belkı ızlerm:D ama once pc mı actırtmam lzm:D
  avatar
  Aethra_
  Çırak
  Çırak

  Mesaj Sayısı : 44
  Favori Basilisk Karekteri : Yashamaru
  Kayıt tarihi : 19/01/09

  Geri: Wolf's Rain /tanıtım)

  Mesaj tarafından Aethra_ Bir Ptsi 19 Ocak 2009, 19:12

  Diyaloglarıyla, karakterleriyle, konusuyla ve Yoko Kanno sayesinde müzikleriyle; dikkate değer bir seri. Sırf o Cheza için bile izlenir. 26. bölümdeyim, bu hafta içinde bitirmeyi planlıyorum.

   Forum Saati Ptsi 15 Ekim 2018, 15:02