Basilisk Türkiye

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Basilisk Türkiye

Türkiye'nin lider Basilisk Fan Sitesi

+7
DarK_MessiaH
Nell
Deniz_2
Keiko Kitagawa
no-name
akain
Muceden
11 posters

Elfen Lied(tanıtım)

Muceden
    Muceden
    Admin
    Admin

Favori Basilisk Karekteri : Tenzen

Karekter Sayfası
    Paylaşım Puanı: 38
    Level:
    Elfen Lied(tanıtım) Left_bar_bleue10/10Elfen Lied(tanıtım) Empty_bar_bleue  (10/10)
    Tecrübe:
    Elfen Lied(tanıtım) Left_bar_bleue0/100Elfen Lied(tanıtım) Empty_bar_bleue  (0/100)

Elfen Lied(tanıtım) Empty Elfen Lied(tanıtım)

Mesaj tarafından Muceden Çarş. 27 Şub. 2008, 19:55

İnsanların bir sonraki evrimi olduğuna inanılan Dicloniuslar, bilim adamları tarafından insanlığın düşmanı olarak sıfatlandırılmıştır. Normal insanlardan fiziksel olarak tek farkları iki boyuzlarıdır. Oysa çok farklı bir silahları daha vardır, hatta bu tehlikeli silahla doğmuşlardır. Bu tehlikeli silahın bilimsel adı vektördür. Vektörler, normal insanların göremediği ortalama 2 mt. uzunluğundaki kollardır. Öldürmeye eğilimli Dicloniuslar, bu silahı kullanmayı öğrendiklerinde insanlığı yok etmeye çalışan varlıklar olurlar. Bunun için önleme htiyaç duyan bilim adamları, doğan bütün boynuzlu çocukları ya öldürür, ya da lablarda denek olarak kullanmak için hapsederler.

Bir gün bu lablardan kaçmayı başaran bir Diclonius, insanların arasına karışır. Adı Lucy olan bu Diclonius, kaçarken başına aldığı bir kurşun darbesiyle hafızasını kaybetmiş ve kişiliği bölünmüştür. Sabaha karşı denizi izlemeye gelen iki kuzen Yuka ve Kouta, sadece "nyuu" diyebilen iki boynuzlu çıplak bir kızla karşılaşırlar. Nyuu'yu evlerine götürürler ve onunla yaşarlar. Ama Nyuu'nun hafızası zaman zaman yerine gelir ve o zaman acımasız katil Luy'ye dönüşür.

İnsanlığın yok olmasını engellemek isteyen bilim adamları Lucy'yi öldürmek zorundadırlar. Bunun için önce Nana(7 numara) daha sonra da Mariko (35 numara)yı kullanmalıdırlar.

Evi zamanla Yuka, Mayu ve Nana ile dolan Kouta, zaman içerisinde unuttuğu bazı şeyleri hatırlayacaklardır...

Elfen Lied(tanıtım) Animepaperscanselfenliejd5
    akain
    akain
    Ninja
    Ninja

Favori Basilisk Karekteri : Oboro

Karekter Sayfası
    Paylaşım Puanı: 0
    Level:
    Elfen Lied(tanıtım) Left_bar_bleue0/0Elfen Lied(tanıtım) Empty_bar_bleue  (0/0)
    Tecrübe:

Elfen Lied(tanıtım) Empty Geri: Elfen Lied(tanıtım)

Mesaj tarafından akain Cuma 23 Mayıs 2008, 18:29

Bunu ingilizce izlemiştim süper bir anime bulabilirseniz Türkçe alt yazı link plssssss.... Surprised bounce
    no-name
    no-name
    The Post Samurai
    The Post Samurai

Nerden : Psykhe'nin Özünden,Squaw'ın Ruhundan,Amazonların Diyarından...
    Favori Basilisk Karekteri : Oskar....Bu Rose of Versailles ama ben onu seviyorum napayiimmm...Gülümseme)

Karekter Sayfası
    Paylaşım Puanı: 30
    Level:
    Tecrübe:

Mesaj tarafından no-name Ptsi 09 Haz. 2008, 13:29

Bu linkten ulaşabilirsin alt yazılara ama uyumlu mu denemedim bilgin olsun.

http://www.divxplanet.com/sub/m/7377/Elfen-Lied.html
    Keiko Kitagawa
    Keiko Kitagawa
    Parşömen Koruyucusu
    Parşömen Koruyucusu

Favori Basilisk Karekteri : Hotarubi-Oboro

Mesaj tarafından Keiko Kitagawa Çarş. 25 Haz. 2008, 15:22

ay ben nyuu yu ve nana yı çok seviyorum çok şirinler lucy tüylerimi diken diken ediyo :X
    no-name
    no-name
    The Post Samurai
    The Post Samurai

Favori Basilisk Karekteri : Oskar....Bu Rose of Versailles ama ben onu seviyorum napayiimmm...Gülümseme)

Karekter Sayfası
    Level:
    Tecrübe:

Mesaj tarafından no-name Çarş. 25 Haz. 2008, 21:12

aynen ben de nyuu ve nana ya bayılmıştım lucy berbattı ya
    akain
    akain
    Ninja
    Ninja

Favori Basilisk Karekteri : Oboro

Karekter Sayfası
    Level:
    Tecrübe:

Mesaj tarafından akain Perş. 26 Haz. 2008, 11:10

nana taraftarıyım kız her yönden iyi sonuçta nunu'nun ne zaman lucy dönüşcegi belli değil mazallah:Sırıtma
    Keiko Kitagawa
    Keiko Kitagawa
    Parşömen Koruyucusu
    Parşömen Koruyucusu

Mesaj tarafından Keiko Kitagawa Paz 29 Haz. 2008, 12:03

Karakterler:
    Elfen Lied(tanıtım) K1hj5 Ana karakter kızımız. Kendisi bir Diclonius'tur ve hapis edildiği labaratuardan kaçmayı başarmıştır. Çok zor bir çocukluk geçiren Lucy, hayatın verdiği bu yüke dayanamayıp kendinitutamamış ve içindeki katili serbest bırakmıştır.Kaçarken başına aldığı br darbeyle kişiliği bölünür ve hikayemiz hikaye olmaya başlar...
    Elfen Lied(tanıtım) K2ly0 Lucynin başına adığı darbe kişiliğini ikiye böler. Uyandığında sadece nyuu diyebilen masum ve sevimli bir kızdır o. Nyuu Koutaya çok bağlanır, tıpkı geçmişteki gibi ona aşık olur... Zamanla eve dolan arkadaşlarıyla çok mutlu bir yaşam sürmektedir ama...
    Elfen Lied(tanıtım) K3jl1 Yuka çocukluğundan beri kouta'ya aşıktır.Ama bunu ona bir türlü söyleyememiş ve onu hep özlemiştir. Sekiz yıl sonra onunla aynı üniversiteye gitmeye başlarlar. Hiç bir şey bilmeyen Nyuu Kouta'nın evine yerleştiğinde Yuka onu kıskanır ve Kouta'ya taşınır. Zaman zaman nyuu'yu çok kıskansa da, Kouta'ya karşı bile Nyuu'yu korur ve kollar.
    Elfen Lied(tanıtım) K4gp3 Kouta küçükken babası ve kız kardeşini korkunç bir şekilde kaybetmiştir. Ama o güne dair hiçbir şey hatırlamamaktadır. Üniversite için hoşlandığı kuzeni Yuka ile aynı okula yazılmış ve onun tuttuğu bir handa kalmaya başlamıştır. Kimsesiz Nyuu'yu evine aldığında ise, bütün hayatı değişir ve unuttuğu bazı şeyleri hatıramaya başlar: küçüklük aşkını, gözünün önünde yaşanan vahşeti...
    Elfen Lied(tanıtım) K5au0 Nana(7) vektörlerini insanları öldürmek için kullanmayan tek Dicloniustur. Labaratuarda tehlikeli deneylere denek olarak kullanılmıştır ve ona sürekli destek veren manevi babası Kurama'nın her dediğini yapar. Lucy'yi bulup labaratuara geri götürmek için görevlendirilmiştir. Nana Lucy'ye eve dönmesini söyler. Lucy onu dinlemeyince ölümcül bir kavgaya başlarlar ve bu kavgada nana kollarıyla bacaklarını kaybeder... Daha sonra mayu ile tanışan ve Kouta'nın evine taşınan Nana, büyük bir travayı atlatmak zorunda kalacaktır...
    Elfen Lied(tanıtım) K6ha9 Mayu, üvey babasının cinsel tacizlerinden bıkıp kaçan bir sokak kızıdır. Tek arkadaşı köpeği Wantadır. Bir gece, dehşet verici bir olaya tanıklık etmesiyle Kouta ile tanışır ve onlara yerleşir...Nana ile tanışır ve çok iyi arkadaş olurlar. Hikayenin en saf kızı diyebiliriz.
    Elfen Lied(tanıtım) K7cl0 Öldürmek için özel olarak eğitilmiş, kendini beğenmiş bir canidir.Öldürmekten zevk alan bu adam, devlet için çalışır ve Lucy'yi öldürmek için görevlidir. Lucy ile kapışmasında kolunu, bacağını ve gözlerini kaybeder. Ama bunlara rağmen asla peşini bırakmaz...
    Elfen Lied(tanıtım) K8da5 Direktör Kurama, Diclonius projesini yöneten kişidir. Kızı bir Diclonius olduğu için onu öldürdüğü söylenmektedir ve hatta karısı da bu yüzden ölmüştür. Ama gerçek, çok farklıdır... Lucy, peşine düşen Kurama'nın da hayatını değiştirecektir... Ya da...
    Elfen Lied(tanıtım) K10kl5 Mariko, kuramanın gerçek kızıdır. 11 metre uzunluğunda bir çok kolu vardır. Bu mükemmel Diclonius, hiçkimse işe yaramayınca Lucy'yi öldürmek için görevlendirilen son varlıktır. Tam bir şeytan olan mariko, yıllarca anneliğini üstlenen kadını bile bir çırpıda öldürür. Ama bilim adamlarının ona geçmişte yaptıkları bi operasyon, marikoyu sadece bir silah haline getirmeye yetecektir. Yıllarca gerçek annesini ve babasını bekleyen Mariko, Kuramayı tanıdığında, gerçek küçük bir kız olur...
    Keiko Kitagawa
    Keiko Kitagawa
    Parşömen Koruyucusu
    Parşömen Koruyucusu

Mesaj tarafından Keiko Kitagawa Paz 29 Haz. 2008, 12:04

Gustav Klimt'in Yaşamının Kısa Özeti:

1862--> Gustav Klimit, 14 Temmuzda Vşyana'nın bir banliyösü olan Baumgarten'da yedi çocuğun ikincisi olarak dünyaya gelmiştir. Babası Bohemya kökenli bir oymacı kuyumcu, annesi Anna Finster Viyanalıdır.

1883--> Kardeşi Ernst ve ressam Franz matsch ile birlikte sab-natçılar kumpanyasını kurar.

1900--> Fakülte tablolarının birincisi olan Felsefe'nin halka sunulması, hem kurumsal düzeyde hem de basında sert tartışmalar başlatır.

1918--> 6 şubatta beyin kanaması sonucu ölür. Ailesi "Onur Mezarı"na yerleştirlmesini kabul etmeyince başında adı yazılı basit bir mezara gömülür.

En Önemli Eserleri: Danae, Yaşamın Üç Çağı, Öpüş, Bakire, Kucaklaşma, Su Yılanlar I-II ..
    Elfen Lied(tanıtım) R1gy5

Danae, Klimitin en çok ses getiren eseridir (bkz: elfen lied'in bitiş jeneriğinde sürekli gösterilen tablonun orjinali).

1907-1908 yıllarında yapılmış olan bu resim Argos'un kızı Danae'nin mitolojik öyküsünden esinlenir.

Zeus Danae'ye aşık olur ve kıskanç Karısı Hera'ya yakalanmamak için altın bir yağmura dönüşerek Danae'nin üstüne yağar; onu tutkuyla sever...

Elfen Lied, Açılış Jeneriğinde, Gustav Klimitin Eserlerinden Esinlenmiştir
    Deniz_2
    Deniz_2
    Yardımcı Reis
    Yardımcı Reis

Favori Basilisk Karekteri : Genossuke

Karekter Sayfası
    Paylaşım Puanı: 11
    Level:
    Elfen Lied(tanıtım) Left_bar_bleue1/10Elfen Lied(tanıtım) Empty_bar_bleue  (1/10)
    Tecrübe:
    Elfen Lied(tanıtım) Left_bar_bleue10/50Elfen Lied(tanıtım) Empty_bar_bleue  (10/50)

Mesaj tarafından Deniz_2 Ptsi 30 Haz. 2008, 10:44

Başlamayı düşünüyorum.Ayrıca tr altyazılı bölümlere burdan ulaşabilirsiniz.
    Nell
    Nell
    Kılıç Ustası
    Kılıç Ustası

Favori Basilisk Karekteri : Tenzen

Mesaj tarafından Nell Çarş. 01 Ekim 2008, 11:12

vuuff bu anime güzelde .. ben ne zaman kara verip izlemeye devam edeceğim acaba.. hmm evet vk [vampire knight] yi bir kez daha izledikten sonra olabilir... ama büyüsü bozulmasın diye vk ye yanaşamıyorum.. neyse en iyisi ben elfen lied ı izleyeyim.. zaten 13 bölüm.. teşekkürler
    DarK_MessiaH
    DarK_MessiaH
    Admin
    Admin

Favori Basilisk Karekteri : fck the world.

Karekter Sayfası
    Level:
    Elfen Lied(tanıtım) Left_bar_bleue2/10Elfen Lied(tanıtım) Empty_bar_bleue  (2/10)
    Tecrübe:
    Elfen Lied(tanıtım) Left_bar_bleue0/50Elfen Lied(tanıtım) Empty_bar_bleue  (0/50)

Mesaj tarafından DarK_MessiaH Çarş. 01 Ekim 2008, 18:44

eline saglık
    Dora
    Dora
    Ninja
    Ninja

Favori Basilisk Karekteri : Hotarubi

Karekter Sayfası
    Level:
    Tecrübe:

Mesaj tarafından Dora Perş. 02 Ekim 2008, 14:10

Ellerine sağlık..
    Ben bu animenin birinci bölümünü izledim.Çokda ilgimi çekmedi gerçi;ama güzel.Devamınıda izliycem.Tabi önce Death Note ve Naruto'yu bitirmem gerekiyor Sırıtma
    Koshiro Mad
    Koshiro Mad
    Yardımcı Reis
    Yardımcı Reis

Favori Basilisk Karekteri : Koshiro

Karekter Sayfası
    Level:
    Tecrübe:

Mesaj tarafından Koshiro Mad Perş. 02 Ekim 2008, 14:32

bi ara izlemiştim hiç taamül edemeden başka bişeye baktım ...
    Keiko Kitagawa
    Keiko Kitagawa
    Parşömen Koruyucusu
    Parşömen Koruyucusu

Mesaj tarafından Keiko Kitagawa Paz 02 Kas. 2008, 07:52

çok kanlı sahne olduğundan dolayı mı yoksa sıkıcı mı buldun?
    no-name
    no-name
    The Post Samurai
    The Post Samurai

Karekter Sayfası
    Level:
    Tecrübe:

Mesaj tarafından no-name Salı 09 Ara. 2008, 00:44

Koshiro Mad demiş ki:bi ara izlemiştim hiç taamül edemeden başka bişeye baktım ...

sana katılıyorum ben çok tavsiye alan bir seri olduğu için ve de bölüm sayısı azlığı neeniyle(sonunu fazla bekelemeye gerek kalamayacak diye) büyük bir iştahla download yaptım ve izledim ama sonuç hüsrandı bence gereksiz yere kan ve çıplaklık var seride ayrıca konusu da çok yüzeysel işlenmiş bir seri
    Poison__Girl
    Poison__Girl
    Kılıç Ustası
    Kılıç Ustası

Favori Basilisk Karekteri : Okoi

Karekter Sayfası
    Level:
    Elfen Lied(tanıtım) Left_bar_bleue1/10Elfen Lied(tanıtım) Empty_bar_bleue  (1/10)
    Tecrübe:
    Elfen Lied(tanıtım) Left_bar_bleue0/50Elfen Lied(tanıtım) Empty_bar_bleue  (0/50)

Mesaj tarafından Poison__Girl Cuma 12 Ara. 2008, 20:47

etkisinde kalmıstım ya ben bunun..xD

hatta bi ara lucy manyagı olup cıkmıstım..xD
    Aethra_
    Aethra_
    Çırak
    Çırak

Favori Basilisk Karekteri : Yashamaru

Mesaj tarafından Aethra_ Çarş. 21 Ocak 2009, 14:02

Download ettiğim ilk anime olmasındandır ki, büyük anısı var bu serinin benim için. Belki kol kafa bacak yerine konuyu deşselermiş, ortaya daha "duygu" içeren bir anime çıksaymış çok daha iyi olurmuş. Bunu bölüm sayısını arttırıp yapabilirlerdi mesela, ama yapılmamış.
    Yine de izleyin derim.

Similar topics

-

Forum Saati Cuma 29 Mart 2024, 02:22