Basilisk Türkiye

Türkiye'nin lider Basilisk Fan Sitesi

Shaman King(tanıtım)

Paylaş
    Lelouch
    Parşömen Koruyucusu
    Parşömen Koruyucusu

Favori Basilisk Karekteri : M.M.

Karekter Sayfası
    Paylaşım Puanı: 7
    Level:
    1/10  (1/10)
    Tecrübe:
    10/50  (10/50)

Shaman King(tanıtım)

Mesaj tarafından Lelouch Bir Ptsi 25 Şub. 2008, 19:45

Manta Oyadama, zeki ancak okulunda pek popüler olmayan bir çocuktur. Bir gün sınıfa yeni ve gizemli bir öğrenci, Yoh Asakura, gelir. Manta gördükleri yüzünden bu yeni çocuğun hayaletlerle bir ilişkisi olduğunu inanır ve onu takibe alır. Başarısız bir takibin ardından dayanamayıp Yoh'tan hayaletlerle bağını itiraf etmesini ister. Yoh başta bilmiyomuş gibi yapsa da, daha sonra ona kimliğini açıklar; o ruhlarla iletişime geçebilen bir şamandır. Ruhları çağırarak onların güçlerini ve yeteneklerini kullanabilmektedir. İlginç olan, Manta'nın bir şaman olmamasına rağmen ruhları görebilmesidir. Bu ikili birbirleriyle iyi anlaşır ve çok sıkı iki dost olurlar.

İlerki günlerde, kaldıkları eve Yoh'un nişanlısı, Anna Kyoyama gelir. Anna Yoh'u sıkı bir şaman eğitime alır. Manta bu antremanların nedenini ilerki günlerde anlayacaktır. Çünkü 500 yılda bir gerçekleşen ve birincinin neredeyse sınırsız güce ulaşacağı şaman turnuvası yaklaşmış, vakit azalmaya başlamıştır...
    -----------------------------------------------------------------------------
    Asakura Yoh bir shamandır ve hayaletleri görüp iletişime geçebilir.. Shaman turnuvasına girerek Shaman kral olmak ister. Nişanlısı Anna da shaman kralla evlenmek ister. Anna onu karşılaşacağı rakiplere karşı çalışıtırır. Anna aynı zamanda bir medyumdur bu sayede ruhlarla iletişme geçebilir. Bu özelliği sayesinde Yoh'a dövüşlerde yardımı dokunur.
    Ayrıca Yoh'un samuray dövüş partneri Amidamaru'dur. Amidamaru onun bedenine girerek dövüşmektedir ve bir kılıç formunuda alabilmektedir. Amidamaru ile arkadaşlığı ve birbirleri olan sıkı bağlantısı sayesinde dövüşlerde zorluk çekmez. Turnuvada bir çok kişi ile karşılaşır. Bu süre için de yeni yeni bir çok arkadaşı olur. Manta, Horo Horo (Trey Racer) ve Rio (Ryu) Yoh'u dövüş turnuvasında onu yalnız bırakmaz.
    Şaman Kral Turnuvası:500 yılda bir düzenlenir.Bir rivayete göre dünya büyük bir kötülüğe sürüklenmektedir.Bu kötülüğü üstesinden sadece dünyadaki en iyi şaman gelebilir. Bu nedenle her 500 yılda bir düzenlenen bu turnuvayı kazanan shamana çok büyük bir güç verilecektir.Fakat geçmişten bir tehdit, Yoh'un hedefini değiştirecektir, "Hao/Zeke Asakura".

Karakterler;
    Yoh Asakura; Oldukça rahat tutumu ve düşündüğü felsefe "Hiç kimse, ileride ne olduğunu bilmez. Bir şeyde kaygı verici duyum yok ve siz yapamazsanız ve kontrol edemezseniz niçin canınızı sıkacaksınız." dır. Onun shaman kral olmasındaki amaç rahat bir yaşam yaşamaktır ve shaman kral olarak rahat bir yaşam yaşayacağına inanır. Nişanlısı anna onun Shaman kral olmasını ister. Ayrıca çok yakın güçlü samuray dövüş ortağı Amidamaru ona yardım ediyordur.
    Hao Asakura; Yoh'un atası ve ikizidir.Hao İnsanlığı yok etmek ister. ilk yaşamında Asakura klanının en muhteşem shamanıdır.
    Anna Kyoyama;Yoh'un nişanlısıdır. aynı zmaanda bir medyumdur.
    Manta Oyamada; oldukça akıllı bir çocuktur insanlar hakkında ansiklopedik bilgiye sahiptir. Hayaletleri görür ama bir shaman değildir.
    Tao Ren; ilk başta Yoh'un rakibidir. daha sonra onunla arkadaş olur. Çinden gelmişitr.Onun ortağı 1000 yıl önce eski bir çin generali Bason'dur.
    Amidamaru; Muromachi devrinde 600 yıl önce ölen bir samuraydır. Şimdi Yoh'un dövüş partneridir. olukça akıllıdır ama sessizdir.Yoh'un kral olması için kendini adar. Funbari şehrinde iyi bir ünü vardır. "Harusame" adında bir efsanevi bir kılıcın işleyicisidir.
    Rio:Yoh'un arkadaşlarındandır.Shaman'dır.Komik saç stiliyle ilgi çeker.Dünyada herkes için saklanma yerleri(Best Place)yapmak için katılmıştır.Koruyucu ruhu Tokagero'dur.
    Trey Racer;Kuzey kutbundan bir shamandır.Lenny takımının bir üyesidir.Koruycu hayaleti Corey'dir.Dünyada soyu azalan Milişuanlar için dünyayı bataklığa çevirmek onun turnuvaya giriş nedenidir.Aynı zamanda Corey bir milişuan'dır.

Shamanlar/İnsanlar:
    Yoh Asakura / Asakura Yo
    Başrol karakter güçlü şakacı ve iyi kalpli biridir.Amacı şaman kral olup dünyada barış sağlamak.

Zeke Asakura / Asakura Hao
    Dünyada sadece Şamanalrın yaşamasını isteyen kötü ancak çok güçlü biri.

Anna Kyoyoma / Kyoyoma Anna
    Yoh'un nişanlısı, güçlü bir ruh medyumu.Zeke yok etmek için 1080 boncuk almıştır.

Mortimer Oyomada / Oyomada Manta
    Yoh'un yakın arkadaşı. İyi sevecen biri ve kısa boylu.

Len Tao / Tao Ren
    Güçlü sinirli ve asabi bir şaman.Önce düşman daha sonradan Yoh'un dostu oluyor.

Trey Racer / Horohoro Usui
    Kuzeyden gelen bir şaman.Amacı maynışınlar için bir gölet yapmak. Yoh'un dostu.

Rio Umemiya / Umemiya Ryu
    Saç şekline ve tarza fazla önem veren bir şaman. Yoh'un dostu ve Dadenders'lerin lideri.

Joco McDonnell/ Chocolove
    Kötü şakaları olan güçlü bir şaman. Yoh'un dostu.

Lyserg Diethel / Diethel Lyserg
    Zeke'i yok etmeye çalışan bir şaman. Yoh'un dostu. Ancak daha sonra X-Law'lara katılmıştır.

Faust VIII / VIII Faust
    Yoh'un önce düşmanı sonra dostu olan bir şaman.

Silva / Silva
    Şaman Turnuvası'nın bir üyesi ve hakemi.

Master Yomei / Master Yohmei
    Yoh'un büyükbabası, iyi ve güçlü bir şaman ayrıca şaman eğitmeni.

June Tao / Tao June
    Len 'in ablası bir şaman. Önce düşman sonra dost olmuştur.

She Opacho / He Opacho
    Zeke'in yanındaki adamlarından biri.

Tamara / Tamarah
    Yoh'tan hoşlanan bir şaman ve Yomei'nin öğrencisi.

Demir Bakire Jeanne / İron Maiden Jeanne
    X-Law'ların kurucusu ve Zeke yok etmeye karalı bir kız.Siniri kontrol etmede ustadır

Ruhlar:

Amidamaru / Amidamaru
    Güçlü bir ruh ve eski bir Japon samuray.Yoh'un koruyu hayaleti.

Bason / Bason
    Güçlü bir ruh ve eski bir Çin'li savaşçı.Len'in koruyucu hayaleti.

Spirit of Fire
    Çok güçlü bir ruh.Kendisi 4 element üzerinde etki kuruyor.Zeke'in koruyucu hayaleti.

Mosuke / Mosuke
    Amidamaru'un yakın dostu.Bir kılıç dövücü

Corey / Kororo
    Bir maynışın yani buz perisi.Sevimli bir ruh ve Trey'in koruyucu ruhu.

Tokagero / Tokageroh
    Eski kötü bir ruh ancak daha sonra iyi olup Rio'nun koruyucu ruhu olmuştur.

Mic / Mic Jaguar
    Bir Jaguar ruhu ve Joco'nun koruyucu hayaleti.

Chloe / Morphine
    Bir peri ve Lyserg'in koruyucu ruhu.

Eliza / Elisa
    Faust'un eski sevgilisi ve koruyucu hayaleti.

Ponchi ve Konchi
    Tamara'nın koruyucu hayaletleri.Aptal ve beceriksizler.

Lee Pai Long / Lee Bailong
    Eski bir sinema yıldızı ve bir Doulando ustası.June'un koruyucu ruhu.
    GrimReaper
    WebMaster
    WebMaster

Favori Basilisk Karekteri : Gennosuke

Karekter Sayfası
    Paylaşım Puanı: 40
    Level:
    2/10  (2/10)
    Tecrübe:
    5/50  (5/50)

Geri: Shaman King(tanıtım)

Mesaj tarafından GrimReaper Bir Ptsi 25 Şub. 2008, 21:14

Bende çok severdim shaman king. Ama konunun bir türlü açıklığa kavuşamamsı çok kötü oldu.

Spoiler içieren Mesaj

Turnuvanın 2.kere yapıldığı öğrenildikten sonra bir türlü bir şey çıkmamış konu olarak.Duyduğuma göre yeni manga çıkıyormuş ve bitirliemeyen konu açıklağa kavuşturulacakmış! Gerçekten güzel anime

Nefret etmeye yeminli bedenleri, ovalarda çürümeye terk edilmiş; ruhları kanla lekelenmiş. Bağları kılıçla koparılmış. Karanlıkta yitip giden ruhları feryatta. Sevenler ölecek!...

Ozy
    Admin
    Admin

Karekter Sayfası
    Paylaşım Puanı: 5
    Level:
    3/10  (3/10)
    Tecrübe:
    0/50  (0/50)

Re: Shaman King(tanıtım)

Mesaj tarafından Ozy Bir Çarş. 27 Şub. 2008, 16:32

bi aralar izlerdim ama hep aynı bölümler sıktı artık ezberlemiştim
    (yenileri gelirse izlerim belirtiyim)
    ASSAS!N
    Çırak
    Çırak

Karekter Sayfası
    Paylaşım Puanı: 0
    Level:
    1/10  (1/10)
    Tecrübe:
    0/50  (0/50)

Mesaj tarafından ASSAS!N Bir Perş. 06 Mart 2008, 23:11

Shaman King'in anime olduğunu bilmiyordum ama çok güzel Sırıtma Yeni bölümlerini verseler çok izlenir.

Gazoz Kapağı
    Ninja
    Ninja

Karekter Sayfası
    Paylaşım Puanı: 2
    Level:
    1/10  (1/10)
    Tecrübe:
    30/50  (30/50)

Mesaj tarafından Gazoz Kapağı Bir Cuma 07 Mart 2008, 11:36

bende seviyorum basından sonuna kadar ızledım manga da okudum ama anımesı daha basarılı bence:D hem manga kafamı karıstırıyo hala alısamadım sagdan sola okumaya:d
    YamiBakura
    Ninja
    Ninja

Favori Basilisk Karekteri : Yashamaru

Karekter Sayfası
    Paylaşım Puanı: 1
    Level:
    1/10  (1/10)
    Tecrübe:
    10/50  (10/50)

Mesaj tarafından YamiBakura Bir C.tesi 29 Mart 2008, 23:15

shaman kingin tim bölümlerini en az 3 kere izlemişimdir bayyylırıımm shaman king e
    Ugur
    Parşömen Koruyucusu
    Parşömen Koruyucusu

Karekter Sayfası
    Level:
    1/10  (1/10)
    Tecrübe:
    40/50  (40/50)

Mesaj tarafından Ugur Bir Ptsi 31 Mart 2008, 20:37

Shaman kinge bayılıyorum her bölümü birkaç kere izlemişimdir gerçekten harika.İzle izle insan bir daha izlerken sıkılmıyor.Eskiden lanı çok severdim ama artık yohu sever oldum Sırıtma
    Lelouch
    Parşömen Koruyucusu
    Parşömen Koruyucusu

Favori Basilisk Karekteri : M.M.

Karekter Sayfası
    Level:
    1/10  (1/10)
    Tecrübe:
    10/50  (10/50)

Mesaj tarafından Lelouch Bir Salı 01 Nis. 2008, 18:48

Faust VIII
    Lenny
    Lyserg E sulanan olursa beynini parçalarım
    Gazoz Kapağı
    Ninja
    Ninja

Karekter Sayfası
    Paylaşım Puanı: 2
    Level:
    1/10  (1/10)
    Tecrübe:
    30/50  (30/50)

Mesaj tarafından Gazoz Kapağı Bir C.tesi 05 Nis. 2008, 12:21

ben rio yu sevıorm june u sevıyorum tabıkı lee pailong u da:D yohun babasınıda cok sevıom mıkıza mı neydı adı supermega karızma bı adam bıde ısımlreını bılmedıgım 2 adamvar bıraz anlatyım ısmını bılen cıkar belkıSırıtma
    bu durmadan mıstık ısın dıe bagıran samanın takımında 2 shamandaha var bırı bıyıklı sısman ırıyarı elınde zıncırlı bı sılah var sılah uclarında panda resmı var ve penceler var dıer adam suratında maske var ama bandana gıbı bol bır maske kurukafa var dıye hatırlıyorum uzerınde gozlerınde gozluk var vızontele dekı emının gozluklerı gıbıSırıtma kafasında meksıka sapkası var gıtarı var koruyucu ruhu ıskelet gıbı bısey onunda
    Aethra_
    Çırak
    Çırak

Favori Basilisk Karekteri : Yashamaru

Mesaj tarafından Aethra_ Bir Çarş. 21 Ocak 2009, 14:20

Gazoz Kapağı demiş ki: bırı bıyıklı sısman ırıyarı elınde zıncırlı bı sılah var sılah uclarında panda resmı var ve penceler var
    Zan Chan olabilir. Emin deelim bundan.

Gazoz Kapağı demiş ki:
    dıer adam suratında maske var ama bandana gıbı bol bır maske kurukafa var dıye hatırlıyorum uzerınde gozlerınde gozluk var vızontele dekı emının gozluklerı gıbıSırıtma kafasında meksıka sapkası var gıtarı var koruyucu ruhu ıskelet gıbı bısey onunda
    Bunun da Ramiro olabilitesi yüksek. Wink

Ben karakterler içinde en çok biraz psikopatlaşmış (düşünce bakımından) bir kişilik olan Zeke'yi seviyorum. ^^

Forum Saati Ptsi 15 Ekim 2018, 14:31